Dan Europe i Dan eTwinninga -predstavljanje najboljeg europskog projekta

Autor: Lareta Žubrinić, 10. 5. 2019.

Prigodno na Dan Europe 9. svibnja, koji je ujedno i Dan eTwinninga, naša je škola uz CARNetovu podršku bila domaćin i organizator webinara s temom predstavljanja eTwinning projekta "Herit@age Matters!"

U konkurenciji 860 eTwinning projekata Europska komisija dodijelila je Europsku eTwinning nagradu 2019. najboljim suradničkim projektima. Dodjela je upriličena u listopadu 2018. godine na godišnjoj eTwinning konferenciji u Francuskoj.

Hrvatska je slavila  s dvoje  nagrađenih eTwinnera: Milanom Hozmec iz Dječjeg vrtića Cipelica u kategoriji Citizenship s projektom Sustainable development objectives i Markom Brajkovićem iz Osnovne škole Lovas u kategoriji Yunus Emre Prize for Humanism and Intercultural Understanding s projektom Herit@ge Matters!

Dobitnici su prepoznati po svojim  projektima koji su se istaknuli po svojoj izvrsnosti i inovativnosti koje su unijeli u svoje učionice na europskoj razini u četiri  dobne kategorije i osam posebnih kategorija.

Kako bi ušli u konkurenciju, projekti prijavljivani na natječaj „Europska eTwinning nagrada“ na portalu eTwinning Live morali su prvenstveno imati europsku oznaku kvalitete te zadovoljiti kriterije pedagoške inovativnosti, uključenosti u kurikulum, aktivne komunikacije i razmjene među partnerskim školama, korištenja ICT alata na projektu te predstaviti dobre rezultate, učinak i dokumentaciju koji potkrepljuju diseminaciju rezultata projekta.

Nagrađeni eTwinning projekt "Herit@age Matters!" je nazočnim učiteljima iz nekoliko  osnovnih škola Virovitičko- podravske županije predstavio jedan od autora i jedini hrvatski partner Marko Brajković iz OŠ Lovas!

Predstavljanje projekta upriličeno je putem webinara koji je organizirala naša škola, a uz tehničku podršku CARNeta.

Marku  zahvaljujemo  na inspirativnom predstavljanju projekta i njemu i njegovim partnerima čestitamo na nagradi!!