Poziv pravobraniteljice Mile Jelavić djeci i mladima:

Autor: Lareta Žubrinić, 14. 5. 2012.

ŽELIŠ LI I TI POSTATI ČLAN MMS-A?

Pravobraniteljica za djecu Mila Jelavić poziva djecu i mlade koji žele biti članovi njezine Mreže mladih savjetnika ili MMS-a, a imaju između 12 i 17 godina, da se prijave na natječaj.

Želite li pomoći da se glas djece snažnije čuje u društvu i da se jasnije sagledaju potrebe djece i mladih, želite li zajedno sa svojim vršnjacima aktivno zastupati dječja prava, ispunite obrazac prijave za MMS i pošaljite ga pravobraniteljici.

Vaše prijave razmotrit će sadašnji članovi MMS-a, čiji je mandat pri kraju. Oni će, zajedno s pravobraniteljicom i njezinim suradnicima, izabrati novih 25 članova za sljedeće dvogodišnje razdoblje.

U prijavi se trebate ukratko predstaviti, navesti čime se bavite, što vas zanima, jeste li već sudjelovali u nekim sličnim aktivnostima u školi ili u svome mjestu i objasniti zašto mislite da biste baš vi trebali postati člano MMS-a.

Svaki kandidat se prijavljuje sam, po vlastitoj želji i odluci. Ne prijavljuje ga škola, dom ni klub, niti on predstavlja svoju školu ili grad. Član MMS-a zastupa svoje mišljenje, predstavlja sebe samog i upoznaje pravobraniteljicu sa svojim mišljenjem o položaju djece u društvu, o onome što je po njegovom mišljenju važno i potrebno djeci.

Članovi MMS-a su SAVJETNICI i SURADNICI pravobraniteljice za djecu. Putem e-foruma i na sastancima, s pravobraniteljicom i njezinim suradnicima razmjenjuju mišljenja o pojedinim temama i pitanjima važnim za djecu. Često i sami predlažu teme za raspravu i aktivnosti MMS-a, a predlažu i neke aktivnosti Ureda pravobraniteljice. Oni su i AMBASADORI pravobraniteljice, kad svojim vršnjacima prenose informacije o njezinom radu i zaštiti dječjih prava. Što sve rade i koja je njihova uloga, pročitajte na web stranici azanas.dijete.hr u rubrici MMS.

Želite li postati članovi MMS-a, preuzmite obrazac prijave za MMS sa stranice azanas.dijete.hr ili ga potražite od razrednika/razrednice.

Ispunjeni obrazac do 5. lipnja 2012. pošaljite na adresu:

PRAVOBRANITELJICA ZA DJECU

Teslina 10

10000 ZAGREB

Obrazac možete ispuniti i u word dokumentu i poslati na e-mail adresu mojglas@dijete.hr.

O rezultatima natječaja obavijestit će nas u rujnu.