Veliki uspjeh malih robotičara!!

Autor: Lareta Žubrinić, 27. 5. 2019.

Ekipa robotičara naše škole mlađe dobne skupine sudjelovala je u subotu 25. svibnja  2019. u Zagrebu na  Superfinalu Croatian Makers lige za školsku godinu 2018./2019.  Pozivnicu na ovo napredno natjecanje u edukacijskoj robotici osigurali su kao najbolje rangirana skupina u regiji Našice nakon održanih 4 kola u natjecateljskoj  sezoni!

Croatian Makers liga je dio projekta Croatian Makers koji je 2014. godine pokrenuo Institut za razvoj i inovativnost mladih (IRIM). Cilj Lige je omogućiti široko uključivanje robotike, automatike i programiranja u edukaciju u osnovnoškolskom uzrastu, a platforma na kojoj se odvija liga je edukacijski robot mBot.

Na superfinalu sudjelovalo je 300 natjecatelja u 75 ekipa u dvije dobne skupine: mlađoj (1.-5. razred osnovne škole) i starijoj (6.-8. razred osnovne škole). Našu školu predstavljali su  učenici 5. razreda : Leo Bračun, Nikola Ladović, Petar Kurtić i Kristijan Škrnički uz mentora  Vladimira Bićanića, a uz podršku nazočne ravnateljice Larete Žubrinić.

Učenici su u dva kruga natjecanja morali programirati mBot robote s ciljem rješavanja  složenoga  zadataka koristeći razne funkcije i senzore poput praćenja linije, komunikacije među robotima, detektiranja razine svjetlosti i pomicanja objekata.

Samo natjecanje je bilo zanimljivo i napeto jer je konkurencija bila velika, a koncentracija na visokoj razini! Bodovi su se zbrajali i na kraju ocjenjivanja postalo je jasno da su naši robotičari i ove godine među prvih deset najboljih ekipa u državi!

Našim mladim robotičarima, kao  i njihovom mentoru Vladimiru iskreno čestitamo i ponosimo se njihovim uspjehom!