Održan Sportski dan 2019.

Autor: Darko Samardžić, 17. 6. 2019.

Već drugu godinu zaredom u našoj se školi održava Sportski dan u kojem sudjeluju svi učenici, od najmlađih do najstarijih. Svi smo se dobro zabavili, trčali i ganjali lopte, a na kraju smo se počastili i sladoledom.

Na našem Sportskom danu dječaci od 5. do 8. razreda igrali su turnir u nogometu. Petaši su igrali protiv šestaša, a sedmaši protiv osmaša. Nakon odigranih prvih utakmica, u finalu su se našli učenici 6. i 8. razreda. U uzbudljivoj utakmici pobjedu su odnijeli učenici 8. razreda za koje su igrali A. Smiljanić i A. Pipek, a za najboljeg igrača turnira odabran je Renato Lukaček.

S obzirom na nejednak broj učenica od 5. do 8. razreda i da u 6. razredu nemamo niti jednu djevojčicu, odbojkaške ekipe morali smo iskombinirati od 5. i 7. razreda, a jednu ekipu činile su djevojčice 8. razreda. Nakon nekoliko odigranih utakmica, odbojkaški turnir osvojile su učenice 8. razreda, a najboljom igračicom turnira proglašena je Dorotea Dolovski.

Učenici razredne nastave igrali su nogomet i graničara, a natjecali su se u povlačenju užeta i skakanju u vreći. Učenici su mogli osvojiti bodove za pobjede u ekipnim i individualnim sportovima na temelju čega smo odabrali najboljeg malog sportaša i sportašicu.

Dječaci 3. razreda uvjerljivo su bili najbolji nogometaši, a turnir u graničaru osvojile su učenice 4. razreda. Za najboljeg sportaša odabran je učenik 3. razreda Tony Znika, a najbolja sportašica je učenica 4. razreda Hana Kribl.