Obavijest roditeljima - nabava udžbenika i drugih obrazovnih materijala

Autor: Lareta Žubrinić, 4. 7. 2019.

Prema  Zakonu o udžbenicima  i drugim obrazovnima materijalima za osnovnu i srednju školu, navedeno je da će se sredstva za nabavu obveznih i izbornih  udžbenika za učenike osnovnih škola osigurati  u državnom proračunu. Nabavljeni udžbenici  bit će vlasništvo Škole te će se od školske godine 2019./2020. pa nadalje nasljeđivati te će biti regulirani ugovorom između škole i roditelja.

U školskoj 2019./2020. godini koristit će se za učenike 2.,3.,4.,6.7. (osim kemije, biologije, fizike) i 8. razreda udžbenici i pripadajući nastavni materijali odabrani 2014. godine koji su sastavni dio Kataloga odobrenih udžbenika iz 2014. godine, "stari"udžbenici.

Novi udžbenici zbog  cjelovite kurikularne reforme  koristit će se za 1. , 5. i 7. razred (kemija, biologija, fizika) od početka školske 2019./2020. godine . Njih su odabrali učitelji putem posebno kreirane aplikacije.

Svi udžbenici - "stari" iz Kataloga za 2014. i "novi" iz Kataloga iz 2019.  bit će financirani iz državnog proračuna.

Za roditelje učenika s područja Općine Nova Bukovica radne materijale (radne bilježnice, likovne mape od 1. do 8.razreda, geografski atlas  od 5. do 8. razreda, karta RH za 3.r.) financirat će  se od strane Virovitičko - podravske županije i Općine Nova Bukovica. Za potrebe nabave udžbenika izdvojit će se 1.874.720,21 kuna.

Roditelji će morati nabaviti kutije za tehničku kulturu: za 5.razred izdavačke kuće  Profil-Klett, a za sve ostale razrede i nadalje vrijedi kutija izdavačke kuće  Alfe.