Likovni natječaj "Velikani hrvatske prošlosti"

Autor: Eva Turza Mitrović, 20. 9. 2019.

Osnovna škola Grigora Viteza i Dječji vrtić Iskrica iz Zagreba, četvrtu su godinu zaredom organizatori i kreatori likovnog natječaja, odobrenog od strane Ministarstva znanosti obrazovanja i sporta i Agencije za odgoj i obrazovanje Republike Hrvatske, s ciljem promicanja interesa za hrvatsku povijest i razvoja likovnih i vizualnih kompetencija.

Spomenuti natječaj nosi naziv Velikani hrvatske prošlosti, a želja nam je, kao i prošle godine, uključiti i pozvati na sudjelovanje što više dječjih vrtića i škola u kojima se školuju ili borave djeca hrvatskog govornog područja, u Republici Hrvatskoj i izvan Republike Hrvatske.

Bila bi nam izuzetna čast i zadovoljstvo ukoliko biste učenike motivirali i potakli na sudjelovanje na natječaju. Tema ovogodišnjeg, četvrtog po redu natječaja, jedna je od najčitanijih hrvatskih književnica, prva hrvatska novinarka, Marija Jurić Zagorka

Učenici bi, uz vodstvo učiteljica/učitelja, trebali doznati nešto više o Mariji Jurić Zagorki, kako bi proširili svoja znanja i interes za iznimnu književnicu i novinarku. Potom bi likovnim tehnikama navedenim u natječaju, također uz vodstvo učiteljica/učitelja, ostvarili zadani zadatak. U natječaju mogu sudjelovati djeca predškolske dobi, djeca rane školske dobi (1. - 4. razreda osnovne škole) i djeca s posebnim potrebama do 4. razreda osnovne škole.

U privitku se nalazi tekst natječaja s propozicijama.

Unaprijed zahvaljujem na podršci i suradnji!

Lijep pozdrav,

Sanela  Tot, mag. prim. educ.

OŠ GRIGORA VITEZA

ZAGREB, KRUGE 46