26. SUSRET MALIH PJESNIKA SLAVONIJE I BARANJE CERNIK 2019.

Autor: Eva Turza Mitrović, 1. 10. 2019.

26. godinu za redom u Cerniku se održava festival dječjeg stvaralaštva na lokalnom govoru.

I.

Pravo na sudjelovanje u natječaju imaju svi učenici osnovnih škola s područja Slavonije i Baranje. U obzir za natječaj dolaze pjesme i pjesme u prozi pisane na hrvatskom književnom jeziku, koje nisu javno izvođene ili objavljene u listovima ili publikacijama osim u školskim listovima. U obzir naročito dolaze i pjesme pisane na lokalnom govoru karakterističnom za pojedine krajeve Slavonije i Baranje.

II

Natječaj je anoniman. Škola se može natjecati s najviše pet učenika, a svaki učenik može poslati jednu pjesmu. Radove treba označiti šifrom (peteroznamenkasti broj i riječ) i godinama starosti učenika, a u prilogu u zatvorenoj omotnici, na čijem je licu također šifra, treba napisati ime i prezime učenika i učitelja-voditelja te naziv i adresu škole.  Pjesme je potrebno ispisati na računalu u pet primjeraka i poslati ih na adresu organizatora - Osnovna škola „Matija Gubec“ Cernik, Školska 20, 35404 Cernik, s naznakom - za „26. susret malih pjesnika Slavonije i Baranje“, najkasnije do 31. listopada 2019. godine.

III

Sve pjesme, koje stignu na vrijeme za natječaj,  predat će se prosudbenom povjerenstvu, a omotnice s podatcima o učenicima komisijski će se čuvati u blagajni organizatora. Omotnice će se otvoriti tek poslije odluke prosudbenog povjerenstva. Preporučuje se učenicima da na natječaj šalju pjesme s najviše 30 stihova, a pjesme u prozi do polovine kartice.

Članovi prosudbenog povjerenstva izabrat će  četrdeset pjesama koje će sami učenici-autori predstaviti na „26. susretu malih pjesnika Slavonije i Baranje“ 22. studenoga 2019. godine u Cerniku. Molimo učenike da se pripreme za javni nastup. Zbog navedenoga je nazočnost  učenika-autora odabranih radova na  Susretu obvezna.

Sve škole, čiji će učenici biti izabrani  za nastup na središnjoj priredbi Susreta,  bit će pravovremeno  obaviještene pisanim putem, a svaki  će izabrani rad trebati poslati na e-mail adresu škole u digitalnom obliku (kao dokument u Wordu, Font Calibri, veličina 11).

Izabrane pjesme bit će  objavljene u zbirci pjesama.

IV

Prema ocjenama prosudbenog povjerenstva nagradit će se pet najuspješnijih učenika-autora, kao i jedan učenik koji će najuspješnije interpretirati svoj rad. Nagrade osigurava organizator.

V

Odazivom na ovaj natječaj autori-učenici prihvaćaju sva prava i obveze koje iz njega proizlaze.

Organizacijski odbor

OŠ „Matija Gubec“ Cernik