Školski literarni i likovni natječaj "Pjesnik u duši"

Autor: Eva Turza Mitrović, 22. 10. 2019.

Tradicionalni natječaj za učenike naše škole ove godine posvećen je ovogdišnjoj temi Mjeseca hrvatske knjige "U ritmu čitanja".

Mjesec hrvatske knjige manifestacija je kojom se tijekom mjesec dana, od 15. listopada do 15. studenoga, nastoji na državnoj, ali i na lokalnim razinama govoriti o knjizi, promicati čitanje te na različitim programima okupljati sve one koje knjiga istinski zanima. Ovogodišnja je manifestacija posvećena glazbi, a moto je U ritmu čitanja! Pokrovitelj manifestacije je Ministarstvo kulture Republike Hrvatske, a organizator Knjižnice grada Zagreba.

Naša škola svake godine objavljuje literarni i likovni natječaj "Pjesnik u duši".

Za literarne radove teme su:

• Glazba je lijek za dušu
  • Što je svijet bez glazbe?
  • Ritam jeseni

Za likovne radove tema je Riječ i glazba u slici.

Svi učenici naše škole mogu se prijaviti na natječaj. Na poleđini rada potrebno je navesti ime i prezime učenika, razred te ime i prezime mentora. Radove treba predati knjižničarki najkasnije do 13. studenog. Svi će radovi biti izloženi, a tri najuspješnija rada bit će nagrađena.

(Više o ovogodišnjoj manifestaciji na: http://www.kgz.hr/hr/dogadjanja/mjesec-hrvatske-knjige-32265/32265)

Priloženi dokumenti:
pjesnik_u_dusi.docx (86.23 KB)