Suradnja škola na razini županije?! I to je moguće!

Autor: Ksenija Vujić, Ruža Živković, 29. 10. 2019.

U našoj županiji je prošli vikend pokazano što se sve može učiniti kad se male ruke slože. U sklopu građanske inicijative „Zasadi stabo -  ne budi panj“ na nivou cijele Hrvatske s ciljem ozelenjavanja urbanih sredina održana je sadnja sadnica Oskoruša (Sorbus domestica).

Tehnička škola iz Virovitice je velikodušno pripremila nekoliko sadnica stare sorte oskoruše i donirala je učenicima u OŠ Vladimira Nazora u Novoj Bukovici i u OŠ Josipa Kozarca u Slatini.

Učenici grupe Fuleren iz OŠ Josipa Kozarca i učenici 7. i 8. razreda iz Nove Bukovice posadili su te sadnice sa velikim užitkom. Rado su se primili štihače i pokazali svoje umijeće u kopanju zemlje i sdnji voćaka.

Zahvaljujemo se profesoru Dini Davidoviću iz Tehničke škole u Virovitici na doniranim jabukama i veselimo se idućoj suradnji.

Ksenija Lisjak, prof.

Tehnička škola u Virovitici