Pješačkim maratonom protiv pušenja

Autor: Lareta Žubrinić, 31. 5. 2012.

Povodom obilježavanja Svjetskog dana nepušenja – 31. svibnja, maratonci posjetili i našu školu

Obilježavanju Svjetskog dana nepušenja (31. svibnja) pridružili su se učenici 5. razreda naše škole dočekujući skupinu od šestorice entuzijasta iz Virovitice  koji su pješice prolazili kroz Novu Bukovicu.

Pronoseći poruku o prednosti zdravoga načina življenja i štetnosti pušenja duhanskih proizvoda iz Osijeka su krenuli u srijedu u 18 sati, ispred škole u Novoj Bukovici dočekali smo ih u četvrtak nešto prije 9 sati, a u Viroviticu planiraju stići oko 18 sati.

U suradnji s Zavodom za javno zdravstvo Virovitičko-podravske i Osječko -baranjske županije Tihomir, Danijel, Neven, Igor, Goran i Antonio kažu kako ih je okupila dobra volja i  zajednički cilj  - potaknuti djecu i odrasle da se odluče za nepušenje i zdravlje. Nakon kraćeg odmora, okrjepe u našoj zbornici i fotografiranja s učenicima, entuzijasti su krenuli dalje prema Slatini.

Taj pješački maraton nastavak je sportskih aktivnosti koje su započele prošle godine biciklističkom turom po Slavoniji, također povodom Svjetskog dana nepušenja.

Dečki, svaka čast!

Izvor: Tanja Štefok, pedagoginja, koordinator ŠPP-a