Rezultati Klokana

Autor: Lareta Žubrinić, 1. 6. 2012.

Pod pokroviteljstvom MZOS i Hrvatskog matematičkog društva, matematičko natjecanje “Klokan bez granica”, ove godine natjecanje je u Hrvatskoj održano po četrnaesti put 15. ožujka u 12 sati i 30 minuta.

Bez granica?! Da, u isto vrijeme s približno istim zadacima natjecalo se više od 6 800 000 učenika u 51 zemlji svijeta!

U Hrvatskoj je natjecanje održano u 362 osnovnih i 68 srednjih škola u svim županijama, pa tako i u našoj školi. Natjecalo  se ukupno 25 532 učenika, među kojima i 32 naših učenika matične i područne škole u Miljevcima.

Učenici su se natjecali podjeljeni u šest kategorija: PČELICE (II. razred osnovne škole), LEPTIRIĆI (III. razred osnovne škole), ECOLIERS (IV. I V. razred osnovne škole), CADETS (VIII. razred osnovne i I. razred srednje škole), JUNIORS (II. I III. razred srednje škole) te STUDENTS (IV. razred srednjih škola).

Prilikom dolaska na natjecanje svaki je učenik dobio “poklon za svakoga”, a 10% najbolje plasiranih učenika dobilo je i nagrade.

Među 10% najboljeplasiranih i nagrađenih učenika ušlo je čak 6 učenika naše škole, a to su :

MARIJA KRUPA, MANUELA KRIBL,

LEA DORČAK,

IRENA MARUŠIĆ, BARBARA STJEPANOVIĆ, SILVIJA ŠTERL.

Hvala svim učenicima na sudjelovanje, a posebna pohvala nagrađenim učenicima!

Izvor: Ivana Đurasek, učiteljica matematike