Ptičice u našem parku neće biti gladne

Autor: Lidija Medved, 21. 1. 2020.

Mali zadrugari, učenici 2. razreda na satu izvannastavnih aktivnosti bili su kreativni i ekološko osviješteni. Odlučili su spojiti reciklažu i ljubav prema životinjama! Kako to? Pročitajte i pogledajte u nastavku.

Sa sobom su od kuće donijeli plastične boce, drvene štapiće i žicu. Uz malo truda  i podršku svoje učiteljice napravili su -  hranilice za ptice.

Kako bi ptičice u našem školskom parku lakše podnijele hladne dane i prezimile, učenici su donijeli razne sjemenke.

Bilo je kukuruza, pšenice, suncokreta, zobi, soje i tritikala. Sve su sjemenke pomiješali i dobili smjesu koju su potom stavili u nove hranilice.

Njih su postavili na stabla u našem školskom dvorištu i parku.

Obvezali su se da će redovito provjeravati hranilice i nadopunjavati ih novim sjemenkama.

Nadaju se su im olakšali ove zimske dane kada je teže doći do hrane.

Sad samo da ptičice dođu i pogoste se!