Pozdrav jeseni!

Autor: Lidija Medved, 1. 10. 2020.

Žuti cvijet žuto cvjeta,

žuta jesen poljem šeta.

Žuta dunja žuto zre,

Žuta pjesma žuto sve!

Potaknuti stihovima ove pjesme i lijepim rujanskim danom, učenici 3. razreda MŠ u pratnji svoje učiteljice, pošli su pozdraviti jesen.

Poštujući epidemiološke preporuke i mjere socijalne distance, pošli su u prirodu bez ostalih učenika RN.

Planirali su održati integrirani nastavni dan tako što će dio nastave provesti u prirodi, a dio u učionici. Vođeni tim planom krenuli su putem Vinogradske ulice do najviše točke našega sela.

Opijeni pogledom održali su tamo sat prirode i društva. Ponovili su orijentaciju u prostoru i uočili sve potrebno kako bi napravili plan i maketu mjesta.

Sad, već umorni od hodanja i rada, prionuli su sendvičima koje je za njih pripremila naša kuharica, teta Ivana.

Poslije okrijepe nastavili su satom hrvatskog jezika. Potaknuti prirodom koja nas okružuje, bojama i mirisima, napisali su pjesmu o jeseni .

Jesen

Stigla je jesen u naše voćnjake,

a škola okupila svoje đake.

Uvelo lišće na travu pada,

njiše se krošnja vjetrom sada.

Vjetar u krošnji igrat se hoće -

stigla je jesen, dozrijeva voće.

Kruške su s grane pale

i košare zatrpale.

Po lišću sa staze

mravi veselo gaze.

Rode se po njivama hrane i

skupljaju snagu za teške dane.

Sa stabla pada list žut,

a lastavice spremaju na dalek put.

Slijedio je sat tjelesne i zdravstvene kulture.

Lijepo vrijeme i svjež zrak iskoristili su provjerivši brzo trčanje na 40 metara iz visokog starta.

Sada, već dosta umorni, vratili su se u školu gdje su nastavili s radom. Na satu likovnog odgoja svaki učenik je odabrao jednu pjesničku sliku, iz pjesme napisane na satu hrvatskog jezika i ilustrirao je. Jesu li uspjeli uvjerite se sami!

Slijedio je sat INA. Pravili su  tetu Jesenku. Postavili su je na ulaz naše škole, a uz nju izložili razne ukrasne tikve koje su donijeli od kuće .

Ona sada krasi naši školu, a nas će podsjećati na jedan lijep dan pun raznih aktivnosti.