Hrvatski olimpijski dan

Autor: Administrator , 9. 9. 2012.

U ponedjeljak 10. rujna, povodom Hrvatskog olimpijskog dana - primanja Hrvatske 1991. u društvo olimpijskih zemalja održat će se sportske igre u matičnoj i područnoj školi.

Ove godine doista imamo što i proslaviti obzirom da smo se s ljetne olimpijade vratili sa čak 6 medalja: rukomet, vaterpolo, taekwando, bacanje diska, veslanje (četverac na pariće), trap (streljaštvo).

Učenici i učitelji trebaju obući bijele sportske majice i patike kako bi se svi skupa natjecali u fer-play igri u sljedećim kategorijama:

-potezanje užeta

-skakanje u vreći

-nošenje u paru

-bacanje kamena s ramena

-nošenje jajeta u žlici

-mali nogomet između 5. i 6. , te 7. i 8. razreda za dječake,

-za djevojčice graničar

Voditelj Crvenog križa, vjeroučitelj Đora Đorđević sa svojom će ekipom, podmlatkom CK, u pauzi između natjecanja demonstrirati pružanje prve pomoći : nesvjesno stanje, strano tijelo u šaci te prijelom potkoljenice.

Zdravo živite i bavite se sportom jer u zdravom tijelu, zdrav je i duh!

Izvor: Vera Panić, učiteljica TZK