Što sve čovjek skriva i kako se kreira?

Autor: Lareta Žubrinić, 3. 3. 2021.

Odgovore na ova pitanja pročitajte u nastavku! :)

Uvijek se pokazala točnom tvrdnja da učenici najbolje uče kada nešto izrađuju svojim rukama.

Kada je na nastavi Prirode i društva došla na red cjelina o čovjeku, učenici 4.razreda PŠ Miljevci bili su malo zbunjeni. Oni sami sebe vide samo izvana, a sad su odjednom na slikama u udžbeniku počeli uviđati i skrivene dijelove svoga tijela, što se to nalazi ispod njihove kože, što njihovo tijelo drži na okupu i i u uspravnom položaju, kako se i zašto diše, kako izgledaju srce, mozak i ostali skriveni organi.

Prvo je bilo pitanje: A gdje to sve u nama nalazi?!

Kako bi to sve što bolje shvatili, odlučili su sami napraviti čovjeka i njegove organe - od papira. Nakon proučavanja udžbeničke jedinice i dolaskom do novih spoznaja o ljudskome tijelu, učenici su prionuli poslu te su sve organe crtali i bojali sami. Toliko su uživali da su sve odmore koristili kako bi što prije došli do konačnog proizvoda!

Kako je kreiranje i izrada njihovog "čovjeka" tekla i kako je "čovjek" ispao, možete vidjeti na našim fotkama  te zaključite jesu li učenici sada shvatili cjelinu o čovjeku. Učiteljica zna da jesu! A što vi mislite?

Izvor: Marina Kordi, učiteljica 1. i4.r. PŠ Miljevci (tekst i foto)