Kretanjem i sportom do zdravlja

Autor: Jasminka Stošić, 12. 9. 2012.

U sportskom duhu veselo obilježen dan primanja Hrvatske u društvo olimpijskih zemalja svijeta!

U ponedjeljak, 10. rujna, svi su učenici  nižih i viših razreda matične i učenici područne škole iz  Miljevaca sudjelovali sa svojim učiteljima  u obilježavanju Hrvatskog olimpijskog dana.

Ove 2012. olimpijske godine, taj je dan za nas imao još veći značaj. Podsjetio nas na uspjehe naših olimpijaca i paraolimpijaca koji su nas i ovoga puta razveselili vrativši se iz Londona s novim, vrijednim odličjima. Čestitamo im i mi!

Oponašajući svoje odrasle olimpijske uzore,  učenici su na zajedničkom satu Tjelesne i zdravstvene kulture u veselom natjecateljskom raspoloženju, u fair - playu odigrali nekoliko zabavnih štafetnih i drugih igara te pokazali spretnost i brzinu u

-skakanju u vrećama

-utrci  s krumpirima/jajima u žlicama

-potezanju konopa

-bacanju kamena s ramena

- u igri “Između četiri vatre“

-nošenju u paru na leđima

- u malom  nogometu između viših razreda i graničaru između djevojčica (putnici : domaći)

Uzbudljivih i smiješnih situacija nije nedostajalo, a vremenske prilike također su nam bile naklonjene. Budući da su učenici u spomenutim aktivnostima uistinu uživali, poželjeli su takve  „razigrane“ nastavne sate što češće u svom dnevnom rasporedu.

Viši razredi imali su priliku osvojiti i medalje!

Najtrofejniji olimpijci bili su Danijel Zebec iz 7. razreda, Dejan Marović  i Barbara Stjepanović iz 6. razreda koji su osvojili i po  tri medalje: u bacanju kamena s ramena, skakanju u vreći, nošenje u paru  i nošenje jajeta.     Čestitamo!!

Poruku: KRETANJEM I ŠPORTOM DO ZDRAVLJA!  i nasmiješena lica naših učenika zabilježili smo i fotoaparatom, a fotografije pohranili u album naših sretnih trenutaka i doživljaja, kojih će, nadamo se, u novoj školskoj godini biti napretek!