Prvašići su cijeli tjedan posvetili "majčici Zemlji"!

Autor: Kristina Pintarić, 23. 4. 2021.

U nastavku pogledajte kako su naši učenici prvoga razreda, ujedno i članovi Eko skupine, cijeli tjedan raznim aktivnostima obilježavali Dan planeta Zemlje. Za njih je to  jako značajan datum! A vjerujemo, i vama!

Prvašići su s obilježavanjem ovoga značajnog dana započeli već u ponedjeljak.

Razgovarali smo o tome što mi možemo učiniti kako bismo pomogli našoj planeti te smo ono najvažnije zapisali.

Zatim smo udruženim snagama napravili mobile koji su sadržavali ilustracije i tekst koji govori što svatko od nas može učiniti za naš planet.

U utorak smo se pozabavili recikliranjem. Posjetili smo naš  vrtni kompost te razgovarali o tome koliko je on važan za svako kućanstvo, a i našu školu.

Zatim smo prošetali do kontejnera za odvajanje otpada gdje su naši učenici samostalno razvrstavali otpad te ga pospremali u za to predviđen kontejner. Nakon što smo sav otpad reciklirali uputili smo se u šetnju i razgledavanje prekrasne bukovačke prirode.

U srijedu smo čitali pjesmu “Zašto se plavi zec spustio na Mjesec”. Vrlo zanimljiva  i poučna pjesmica u kojoj Zemlja govori o tome kako je tužna zbog toga što je ljudi zagađuju. Naši prvašići shvatili su pouku i čvrsto odlučili kako oni nikada neće biti ljudi koji zagađuju naš planet, već naprotiv, oni će biti ti koji ga čuvaju i štite.

Četvrtak, 22. travnja, iskoristili smo kako bismo posadili nekoliko sadnica kadifa. Kadife su cvijeće koje povoljno djeluje na tlo te ga na neki način čak i “ozdravljuje” tako da su one bile logičan izbor za naše malene eko aktiviste.

Nakon sadnje cvijeća, učenici su uzeli vreće te su cijeli okoliš škole prešli i pokupili sve papiriće i svo smeće kojemu tamo nije mjesto. Vrijedne ruke naših prvašića brzo su napunile svoje vreće. Nakon toga je uslijedio zasluženi odmor i igra graničara.

Za kraj ovoga tjedna, u petak su učenici izrađivali čestitke povodom Dana planeta Zemlje.

Sigurno se pitate za koga su ih izrađivali. Odgovor je – za našu majčicu Zemlju!

Izvor: Kristina Pintarić, učiteljica 1. razreda (tekst i foto)