Natječaj za izradu idejnog kiparskog rješenja SPOMENIKA DJETETU

Autor: Eva Turza Mitrović, 28. 4. 2021.

Učiteljski fakultet Sveučilišta u Zagrebu raspisuje javni likovni natječaj za izradu idejnog kiparskog rješenja SPOMENIKA DJETETU.

CILJ NATJEČAJA

Dobivanje idejnog rješenja SPOMENIKA DJETETU na lokaciji Učiteljski fakultet Savska 77 u Zagrebu koji će biti izveden prema idejnom rješenju autentičnoga dječjeg likovnog rada. Lik djeteta ili više njih u grupi predviđeni su motiv, no u potpuno slobodnoj interpretaciji.

Na natječaj se mogu prijaviti sva djeca iz vrtića i škola u Republici Hrvatskoj.

Svaki vrtić ili osnovna škola imaju pravo sudjelovanja na ovom natječaju samo s jednim radom.

Svi će radovi nakon žiriranja biti objavljeni u galeriji mrežne stranice Dijete u središtu.

TEHNIKA ZA OBLIKOVANJE IDEJNOG RJEŠENJA

Oblikovanje u glini, glinamolu, gipsu, plastelinu ili nekoj od sličnih masa (osušeno) u dimenzijama do 30 centimetara visine. Ako je riječ o više figura koje stoje u određenom odnosu, radove u glini potrebno je fiksirati za podlogu kako bi se dobio uvid u odnose među njima.

DOSTAVA RADA

Radovi se dostavljaju na adresu Učiteljski fakultet, Savska 77, s naznakom ZA NATJEČAJ: DIJETE U SREDIŠTU uz priložene podatke o vrtiću ili osnovnoj školi koja rad nominira (vidi prijavnicu u nastavku natječaja)

IZVOĐENJE SPOMENIKA

Komisija za odabir radova ima pravo po potrebi kombinirati radove više autora ili izvršiti minimalne korekcije na odabranom radu poštujući izvornost dječjega likovnog izraza.

Uvećavanje i lijevanje skulpture povjerit će se profesionalnom timu koji će jamčiti poštivanje autentičnosti odabranoga dječjeg rada.

Komisija za izbor rada:

Prof. dr. sc. Siniša Opić, dekan (Učiteljski fakultet)
Nina Mia Čikeš, mag. ing. arh. urb., univ.spec.stud.eur.
Doc. dr. art. Ida Blažičko, akademska kiparica (Akademija likovnih umjetnosti)
Izv. prof. mr. art. Denis Krašković, akademski kipar
Prof. dr. art. Antonija Balić Šimrak, akademska kiparica (Učiteljski fakultet)

Prijavnica se nalazi u privitku vijesti.

Priloženi dokumenti:
PRIJAVNICA_-_NATJEČAJ_SPOMENIK_DJETETU.docx (16.69 KB)