Učenici naše škole na Miljevačkim danima kukuruza

Autor: Administrator , 24. 9. 2012.

Još jedan uspješan nastup učenika naše škole na tradicionalnim MiIjevačkim danima kukuruza

U Miljevcima su u subotu, 22. rujna 2012. održani 5. po redu „Miljevački dani kukuruza“. Uz mnoštvo uglednih uzvanika, župana Virovitičko-podravske Tomislava Tolušića i načelnika općine Nova Bukovica Tomislava Žagara, predstavnika Saveza Slovaka te mještana Miljevaca i susjednih naselja, ovu kulturnu zavičajnu priredbu su svojim sudjelovanjem obogatili i učenici naše područne škole iz Miljevaca, kao i učenici škole koji su članovi folklornog društva Matice slovačke iz Miljevaca.

Uzbuđenje se osjećalo već u danima uoči same manifestacije, kada su učenici u svojoj školi izrađivali prigodne poklone za svoje vršnjake i prijatelje iz Slovačke, a 17. rujna 2012. g. održana je i kreativna radionica na kojoj su roditelji učenika izrađivali ukrasne predmete od kukuruza i kukuruzovine.

Noseći prigodne poruke na miljevačkom subotnjem mimohodu, učenici PŠ Miljevci predstavili su svoju školu i ukazali na njezinu važnost u njihovu odrastanju, kao i značajne  školske ciljeve i godišnjice koje proslavljamo ove školske godine.

Potom su u Hrvatsko-slovačkom domu u Miljevcima izveli dvije plesne točke kojima su pozdravili i razveselili prisutnu publiku, a gostoljubivi domaćini počastili su ih nakon nastupa ukusnim domaćim specijalitetima.

Druženje uz pjesmu i ples ostalih gostiju folkloraša nastavilo se do kasnih večernjih sati. Sudionicima ove zanimljive priredbe vrijeme provedeno u Miljevcima bilo je ugodno i obilovalo je veseljem i doživljajima za pamćenje. I tako već peti puta zaredom!

Malim i velikim Miljevčanima želimo još puno ovakvih veselih dana i događaja, a svima koji su propustili ovogodišnje Miljevačke dane kukuruza poručujemo:“Dođite nam dogodine i uvjerite se u izuzetno bogatu ponudu  kulturnih sadržaja i već od ranije poznatu miljevačku gostoljubivost!“

Izvor: Jasminka Stošić (tekst), Jasmina Puškarić (foto), učiteljice PŠ Miljevci