Terenska nastava ISTINA O POBJEDNICIMA

Autor: Dalibor Korpak, 21. 10. 2021.

Učenici 7. i 8. razreda naše škole 20. listopada 2021. prisutvovali su terenskoj nastavi u sklopu projekta HVIDRE Slatina ISTINA O POBJEDNICIMA. Cilj terenske nastave je podizanje razine informiranosti o Domovinskom ratu u našem kraju.

U sklopu terenske nastave učenici su nakon odavanja počasti poginulim hrvatskim braniteljima, paljenjem svijeća i molitvom ispred Spomenika poginulim hrvatskim braniteljima u Parku 136. slatinske brigade te kratkog prisjećanja ratnog puta brigade ispred spomenika podignutog njoj u čast, posjetili Spomen sobu Domovinskog rata u Zavičajnom muzeju Slatina gdje im je prezentaciju o događanjima tijekom Domovinskog rata na širem slatinskom području održao arheolog Srđan Đuričić te ih upoznao sa strahotama koje donosi rat, a koje ne mogu pronaći u svojim udžbenicima.

Potom su učenici obišli bivšu crtu obrane grada Slatine i odali počast poginulim hrvatskim braniteljima na spomen obilježjima njihove pogibije u Balincima, Četekovcu, Čojlugu i Mikleušu, posjetili su i Voćin, a potom su saznali i nešto više o povijesti znamenite voćinske crkve te događanjima za vrijeme Domovinskog rata na tom području.

Zahvaljujemo se HVIDRI Slatina na organizaciji terenske nastave.