"Uz glazbu rastemo sretnije"

Autor: Lareta Žubrinić, 25. 11. 2010.

Veselo je i raspjevano  bilo u Domu kulture povodom sv. Cecilije

"UZ GLAZBU RASTEMO SRETNIJE"

Svetica i zaštitnica glazbenika sv. Cecilija slavi se 22. studenog. Cijeli je život posvetila pjevanju, a  govorilo se i da čuje anđeosko pjevanje. Mogla je svirati na bilo kojem instrumentu.

Taj  su blagdan učenici od prvog do osmog razreda  proslavili  na lijep način. Zajedno s učiteljima, svi su učenici pokazali svoje glazbene i plesne  talente pred žirijem koji su predstavile voditeljice Nikolina Martinović i Gabrijela Relotić. Žiri su sačinjavale tri dame: učiteljica Sabina, učiteljica Kristina i tajnica Mirela.

Led su probili učenici od prvog do četvrtog razreda iz Miljevaca pjesmom Muhara, a završetkom pjesme zaslužili su veliki pljesak  brojne publike. Što znaju pokazali su zatim ostali učenici nižih razreda, a na red su došli i učenici viših razreda.

Matea Brzica, Ema Medved, Marina Škrnički i ostale cure pokazale su kako dobro pjevaju, a imali smo i  jednu plesnu skupinu ''Teenage dream'' čije su članice Matea, Marija, Monika, Valentina i Ana svojom koreografijom pokazale su da se sve može kad se hoće.

Pred kraj smo svi izašli na pozornicu i otpjevali pjesmu ''Ljubavna kemija'', a tamburaši su pokazali kako je to lijepo kad tambura zasvira.

Završnica ove glazbene svečanosti bila je najnapetija jer je žiri morao odlučiti tko je pobjednik te večeri. Članice žirija jednoglasno su za pobjednicu izabrale Emu Medved koja će nas predstavljati na svečanosti ''Zbogom, školo'' u Virovitici.

Snimke ponajboljih nastupa bit će poslane na  Novu tv i tako će i naša škola sudjelovati na natječaju "Uz glazbu rastemo sretnije".

Ostatak večeri proveli smo u druženju i veselju sve dok nije došlo vrijeme da pođemo kući. Meni je na sv. Ceciliji bilo jako lijepo i zauvijek će mi ostati u sjećanju.

ANAMARIJA JAGNJIĆ

Izvor: Anamarija Jagnjić, 8. razred