Zahvalni za plodove zemlje

Autor: Administrator , 10. 10. 2012.

"U polju pšeničnih trava
kruh budući spava."

R.B.Š.

Dani kruha - dani zahvalnosti za plodove zemlje obilježavaju se svake godine u listopadu. Svečanostima Dana kruha, uz molitvu, blagoslov i simbolično blagovanje kruha zahvaljujemo na svim plodovima, radostima i darovima kojima smo tijekom godine bili podareni.

Sutra 12. listopada obilježit ćemo svečano Dane kruha u matičnoj i područnoj školi.

U 12 sati će u župnoj crkvi velečasni Dražen Akmačić nakon zajedničke molitve blagosloviti prikazanu košaru s  plodovima zemlje i krušne proizvode kojima naš kraj obiluje.

Nakon toga ćemo  u zajedništvu  blagovati krušne proizvode, ali i podijeliti s našim dragim starim i nemoćnim sumještanima.

U PŠ Miljevci učenike i učiteljice kao domaćica dočekat će teta Ivanka Klešček koja će tijesto za kruh što su ga učenici umijesili sa svojim mamama i bakama ispeći u krušoj peći. U slast!