eTwinning projekt Dani jabuka, dani zdrave hrane u Maloj školi

Autor: Marija Peček, 11. 11. 2021.

Predškolci OŠ V. Nazora Nova Bukovica sudjelovali su u eTwinning projektu "Dani jabuka, dani zdrave hrane" koji je trajao tijekom mjeseca listopada 2021. godine.

Predškolci su istraživačkim aktivnostima sudjelovali u projektu. Kušali su različite vrste jabuka te imenovali koja je jabuka slatkoga okusa, a koja kiseloga.

Učili su o važnosti jabuke, imenovali koje zdravo vole i povrće vole jesti te osmišljavali i slagali različite oblike svoje voćno-povrtne salate.

Podijeljeni u dvije skupine, igrali su igru Berba jabuka, skupljajući magnetna slova i brojeve (jabuke) u svoje košare.

Ilustracije jabuka ispunjavali su zadanim crtama, a svaku dobivenu plohu oslikavali različitim bojama čime su vježbali grafomotoriku i predvježbe početnoga pisanja. Pano su uredili stablom šarenih jabuka.

Ciljevi projekta bili su:

- razvijati svijest o umjerenoj, pravilnoj i zdravoj prehrani,

- educirati o važnosti voća, osobito jabuke,

- unaprijediti znanja o poboljšanju života jedenjem voća,

- poticati na promjenu i prihvaćanje pravilnih prehrambenih navika,

- razvijati odgovorno ponašanje prema vlastitom zdravlju i

- usvajati pravilne higijenske navike.

Na kraju projektnih aktivnosti okrijepili su se zdravim sokom koji su pravili od jabuka, mandarina i/ili mrkve, svatko prema svojoj želji.

Izvor: Sanela Tot, odgojiteljica, tekst i foto