I mali Miljevčani dišu za Vukovar

Autor: Marina Kordi, 23. 11. 2021.

Tijekom proteklog tjedna u Područnoj školi u Miljevcima učenici su različitim aktivnostima obilježili Dan sjećanja na žrtve Vukovara i Škabrnje.

Učenici Područne škole Miljevci obilježili su u srijedu, 17. studenoga 2021. godine Dan sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje koji se inače obilježava 18. studenoga.

Na satu Likovne kulture učenici 1. i 3. razreda tehnikom laviranog tuša naslikali su golubicu mira te time i prigodno uredili razredni pano.

Učenici 4.razreda su na satu likovne kulture tehnikom modeliranja izrađivali Vučedolske golubice, a 2.razred crtao Vučedolsku golubicu u dvodimenzinalnom obliku.

Svatko je donio lampion te su zajedno sa svojim učiteljima zapalili lampione ispred škole i njima oblikovali srce te na taj način odali počast žrtvama Vukovara.

Učenici su, osim toga, razgovarali o Vukovaru i o važnosti mira. Slušali su prigodne pjesme poput Voljeni Vukovar (O, divni moj Vukovaru ti) i učili o znamenitostima grada Vukovara koje su tijekom ratnih sukoba nastradale.

Izvor: Marina Kordi, učiteljica 2./4.razreda, Mateja Vilček, učiteljica 1./3.razreda