Thanksgiving

Autor: Tihana Mađar Grgić, 3. 12. 2021.

Dan zahvalnosti se u Sjedinjenim Američkim Državama slavi četvrti četvrtak u studenom.

Američki Dan zahvalnosti vuče korijene još od prvih engleskih doseljenika, a slavi zajednicu različitih kultura. Molitve i posebni obredi zahvalnosti nakon žetve uobičajeni su među gotovo svim religijama, a današnja američka proslava potekla je je iz engleskih tradicija iz vremena protestantske Reformacije.

Iako je uvedena još davne 1789. godine na preporuku predsjednika Georga Washingtona, proslava Dana Zahvalnosti se od 1941. slavi i službeno posljednjeg četvrtka u studenom, te je u Americi najpopularniji praznik nakon Božića.

Učenici 7. razreda naučili su kako je nastao prvi Dan zahvalnosti te kako se  on obilježava danas, a nakon toga su pokazali svoju kreativnost kroz pisanje sastavaka na temu Thanksgiving from turkey’s point of view. Neke od njihovih sastavaka možete pročitati ovdje…