Moj obiteljski grb

Autor: Eva Turza Mitrović, 7. 12. 2021.

Učenici šestog razreda imali su radionicu "Moj obiteljski grb" u sklopu projekta "Povijest u knjižnici".

Na satu Povijesti naši su šestaši pobliže upoznali heraldiku, pomoćnu povijesnu znanost koja se bavi grbovima.

Prve grbove/oznake imali su vojnici i vitezovi na svojim štitovima i zato današnji grbovi većinom imaju oblik štita.

Nakon što su upoznali osnovna pravila izrade grbova, oblike štita te prihvatljive boje i raspored, učenici su dobili zadatak osmisliti grb svoje obitelji.

Morali su odabrati barem tri osnovne boje kojima će se služiti, oblik štita, nakit ili lentu, krunu i barem četiri simbola koji predstavljaju njihove obitelji.

Učenici su na zanimljiv način otkrili kako dizajniranje grbova i nije tako lak posao, pogotovo kad moraš paziti na toliko pravila. Njihove grbove smjestili smo u jedan GIF, a pobliže ih možete pogledati u knjižnici.