Vrijedne ručice i ukusne buhtlice

Autor: Administrator , 13. 10. 2012.

Kako smo obilježili Dane zahvalnosti za plodove zemlje i Dane kruha u matičnoj školi

Stara izreka kaže: zrno po zrno – pogača!

No, ne samo pogače, od vrijednih ručica naših učenika matične škole te uz pomoć njihovih mama i baka, i ovog su petka nastale mnogobrojne kiflice, makovnjače, orehnjače, pletenice, buhtlice i još mnogo mirisnih i ukusnih vrsta kruhova i krušnih proizvoda.

Pogađate, kao i svake godine, obilježili smo Dane kruha i zahvalnosti za plodove zemlje.

Ovaj je događaj započeo pripremom krušnih proizvoda u našim toplim domovima, a zatim su učenici svoje ukusne zalogaje donijeli u prostore Doma kulture u Novoj Bukovici, gdje su bili ponosno izloženi na svečano uređenom stolu.

Dio tih proizvoda ponijeli smo u košari u župnu crkvu, u kojoj je naše mirisne kruščiće točno u podne blagoslovio župnik Dražen Akmačić nakon zajedničke molitve.

Osnaženi Božjim blagoslovom, krenuli smo u Dom kulture uživati u slasnim plodovima naše slavonske zemlje, no kako ne bismo zaboravili koliko ima gladnih ljudi u svijetu i koliko je važno cijeniti sve što imamo, drage smo volje zahvalili za sve plodove zemlje i obilje krušnih proizvoda tako što smo sve  krušne proizvode podijelili starim i nemoćnim mještanima Nove Bukovice kako bi i oni uživali u plodovima naše ravnice i malih vrijednih ruku.

Više fotki u fotogledu

Izvor: Božica Filipović Veg, učiteljica hrv. jezika