Sveti Niko svijetom šeta, traži djecu svoju…

Autor: Marina Kordi, 9. 12. 2021.

… i pronašao ih je u Miljevcima i u Novoj Bukovici.

6.prosinac za svu djecu je izuzetno važan dan koji tako željno iščekuju cijelu godinu. Cijelu godinu se trude biti dobri kako bi zaslužili darak od, za njih najvažnijeg, svetca, sv.Nikole.

Ove godine su u općini Nova Bukovica sva djeca očito bila jako dobra jer su zaslužila i da ih sv.Nikola posjeti i osobno im uruči darove.

Prvo je posjetio Područnu školu u Miljevcima gdje je učenike prvo pozdravio kroz prozor učionica. Sve ih je jako iznenadio, ali naravno i oduševio.

Zatim im je u prostorijama škole (poštujući epidemiološke mjere) uručio prigodne darove.

Nakon školske djece, Nikola je malce koji još školu ne pohađaju morao pričekati. Onako umoran, sjeo je na ljuljačke kako bi odmorio svoje stare kosti i malo se i „poljuljao“.

Podijelio je darove i „malcima“ iz Miljevaca, Dobrovića i Bjelkovca, te se uputio u Bukovicu gdje su ga željno iščekivali „malci“ iz Brezika, Nove Bukovice i Bukovačkog Antunovca.

Na kraju je posjetio i školu u Novoj Bukovici. Učenici i polaznici Male škole su ga dočekali s oduševljenjem.

Učenici 1.razreda sv.Nikoli su također uručili dar. Veselu slikovnicu koju su izradili sa svojom učiteljicom.

Podijelivši sve darove, sv.Nikola se pozdravio sa djecom sa željom da budu dobri kako bi ih mogao doći posjetiti i dogodine.

Izvor: Marina Kordi, učiteljica 2./4.razreda (tekst i foto), Ruža Živković, pedagoginja (foto)