Solidarni i na djelu

Autor: Administrator , 15. 10. 2012.

Akcija "Solidarnost na djelu" uspješno provedena  i u matičnoj i područnoj školi

Humanitarna akcija Crvenog križa Hrvatske „Solidarnost na djelu 2012.“ provedena je i ove godine i matičnoj školi u Novoj Bukovici  i u PŠ Miljevci, i to vrlo uspješno! Prošle je godine Škola dobila i posebnu nagradu Crvenog križa Slatina za uspješnu suradnju, pa smo je opravdali i ove godine.

Ovogodišnja akcija imala je za sve sudionike, a posebice za organizatore,  osobit značaj jer je 40. po redu od svog začetka, dakle JUBILARNA! Stoga nam je bilo iznimno zadovoljstvo i čast dati i svoj doprinos ovoj hvalevrijednoj akciji.

Već u četvrtak, 11. listopada učenici su počeli prikupljati novčane priloge sumještana u zamjenu za vrijednosne bonove. Matična škola bila je sabirno mjesto za Novu Bukovicu,  dok je u nedjelju, 14. listopada u Miljevcima  na zanimljiv način provedena  akcija prikupljanja pomoći u vidu hrane i ostalih korisnih potrepština.

Uspjehu akcije dao je svoj obol i dugogodišnji aktivist slatinskog Crvenog križa i mještanin Miljevaca, gospodin Stevo Terek, koji je za potrebe akcije ustupio svoj traktor i svoje slobodno vrijeme i uz pomoć miljevačkih učenika-volontera ophodnjom po selima Miljevci i Dobrović tijekom nedjeljnog prijepodneva uspio prikupiti značajne količine namirnica namijenjenih zbrinjavanju ugroženih skupina stanovništva i osoba slabijeg imovinskog statusa. Velika hvala gospodinu Stevi i našim volonterima!

I sami učenici su, osim prodajom bonova, doprinijeli ovoj akciji donošenjem  hrane (zimnice, krumpira, graha i dr.). A također, “veliki“ i „mali“ Miljevčani po tko zna koji put iskazali svoju humanost i solidarnost s potrebitima i na najbolji mogući način obilježili i aktualne Dane zahvalnosti za plodove zemlje.

U ime svih potencijalnih korisnika prikupljene pomoći zahvaljujemo darežljivim mještanima općine Nove Bukovice, a napose Miljevaca i Dobrovića te im želimo dobar urod i pune ambare i iduće, kao i svake naredne godine!

Izvor: Jasminka Stošić, učiteljica (tekst)