Predavanje „Kako ne utopiti mladost u alkoholu“

Autor: Ruža Živković, 27. 1. 2022.

Danas, 27. siječnja 2022., prvostupnica sestrinstva Maja Đurica Truhlaž iz Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo Virovitičko-podravske županije „Sveti Rok“ održala je predavanje za učenike 8. razreda u sklopu projekta „Kako ne utopiti mladost u alkoholu“.

Na početku ovog projekta učenicima su podijeljene brošure o štetnom utjecaju alkohola te je sa učenicima proveden predtest prema planu aktivnosti iz projekta. Danas je bilo prvo predavanje u sklopu ovog projekta koju je održala vanjska suradnica za učenike. Prije njezinog predavanja razrednica i pedagoginja su kroz sate razrednika učenike upoznale sa štetnostima pijenja alkohola na financijski, socijalni i emocionalni život pojedinca.

Na današnjem predavanju uz vanjsku suradnicu Maju Đuricu Truhlaž u pratnji kao supervizor bio je i profesor psiholog u Djelatnosti za prevenciju i izvanbolničko liječenje ovisnosti sa zaštitom mentalnog zdravlja gospodin Siniša Brlas.

Ovaj preventivni projekt sa svojim aktivnostima nastavlja i dalje, a osim navedenog preventivnog projekta škola sudjeluje u još jednom preventivnom programu koji je financiran iz sredstava MZO-a o prevenciji nasilničkog ponašanja učenika i mladih.