Valentinovo u maloj školi!

Autor: Lareta Žubrinić, 16. 2. 2022.

Naši predškolci obilježili su Valentinovo, Dan ljubavi, 14. veljače u okviru eTwinning projekta Vrtuljak prijateljstva.

Imenovali su osjećaje i opisivali događaje koji izazivaju sreću, učili na koje načine mogu iskazati ljubav prema bližnjima te povezivali tople boje s ugodnim osjećajima. Slikali su simbole ljubavi – srca – koja su ispunjavali zakrivljenim i ravnim crtama, a svaku dobivenu plohu oslikavali su toplim bojama.

Ponavljali su brojeve do 5, rješavajući zaljubljeni listić i povezujući zadanu količinu s brojem. Aplikacijama srca stvarali su nizove i ritam. Učili su slovo LJ kojim počinje riječ ljubav, a potom snimili video kojim su prikazali što za njih znači ljubav.

Izradili su abecednu i brojevnu gusjenicu kojom su ukrasili učionicu.

Na kraju dana svatko od predškolaca poklonio je naslikano srce svome tajnome prijatelju.

Cilj opisanih aktivnosti bio je: poticanje dječje mašte i kreativnosti, razvijanje grafomotorike, osjećaja za lijepo te strpljivosti i urednosti u radu.

Izvor: Sanela Tot, odgojiteljica u predškolskom programu