Čitamo bajke djeci SOS sela

Autor: Lareta Žubrinić, 20. 10. 2012.

Uključili smo se u milenijsko čitanje bajki za djecu SOS sela u Hrvatskoj

Jučer se i  naša škola uključila u milenijsko čitanje bajki.

Vrlo rado odazvali smo se na poziv "Čitajmo bajke" s  internet portala 24 sata i u suradnji s još jednim  portalom slatina.net snimili učenike kako čitaju bajku za svoje vršnjake iz SOS Dječjeg  sela Hrvatska.

Knjižničarka Eva Turza Mitrović odabrala je bajke, a učiteljice Lidija Medved i Tamara Šumrada preporučile su svoje učenike Davida Dujaka i Iris Penov te s njima uvježbavale čitanje.

Ivona Lozić (hvala!) s portala slatina.net snimala je (uz suglasnost roditelja) njihovo čitanje u prostorima naše male knjižnice.

David Dujak, učenik 3. razreda pročitao je zanimljivu bajku iz daleke Ugande "Kako su zebre dobile pruge", a Iris Penov, učenica 4. razreda, pročitala je za svoje prijatelje iz SOS Dječjeg sela grčku bajku Šećerko. Nadamo se da će im se svidjeti!

Snimke će moći vidjeti sva djeca na portalu 24sata kako bi ih  na taj način potakli da se (ako već nisu) zaljube u predivan svijet čitanja bajki.