Ne, ne idem!

Autor: Lareta Žubrinić, 17. 3. 2022.

Učenicima razredne nastave i polaznicima predškole djelatnici Policijske postaje Slatina podijelili su edukativne slikovnice "Ne, ne idem! - reci glasno neznancu"

Djeca su budućnost društva, ali i najranjivija skupina, stoga razmjenjujemo iskustva kako ih najbolje zaštititi. Djeca zbog svoje iskrenosti, neposrednosti i neiskustva lako mogu postati žrtve kaznenog djela.

Rezultat brige za očuvanjem naših najmanjih proizlazi i ova slikovnica kao rezultat suradnje između Policijske Direkcije Hannover i Policijske uprave istarske.

Kako bi naše učenike upoznali sa slikovnicom,  djelatnici Policijske postaje  Slatina su dana 16. ožujka 2022.  održali predavanje u matičnoj i Područnoj školi Miljevci. Predavači su bili policajka Ljiljana, policajka Ana te policajac Ivan.

Tom prilikom svim učenicima i predškolcima podijeljene su slikovnice pod nazivom Ne, ne idem!

Policajka Ljiljana pročitala im je priču o bratu Marku i sestri Ani i njihovom danu na igralištu gdje su susreli nepoznatog čovjeka koji je pozvao dječaka Marka u svoj automobil pogledati malog slatkog psa.

Zanimljivo osmišljena slikovnica na poučan način dočarava kako dijete ne smije nikako krenuti s nepoznatim osobama koliko god oni bili zanimljivi i dragi ili što god im nudili!

Ne, ne idem! riječi su koje su dopuštene reći neznancima.

U slikovnici navode savjete djeci i roditeljima kako se nositi s odgovornošću i međusobnim povjerenjem!

Nek nam ova slikovnica bude svima na pouku!

Izvor: Marija Peček, učiteljica 1. razreda (tekst i foto), Đora Đorđević, Marina Kordi (foto)