LiDraNo 2022.

Autor: Mateja Vilček, 21. 3. 2022.

Učenici naše škole sudjelovali su na LiDraNu

U ponedjeljak, 14. ožujka 2022. održana je smotra LiDraNo za osnovne i srednje škole Virovitičko-podravske županije, a domaćin za osnovne škole bila je Osnovna škola Eugena Kumičića u Slatini.

Nakon uvodnoga dijela uslijedilo je 12 pojedinačnih scenskih nastupa među kojima je bila i učenica 5. razreda naše škole Ana Koleno s kazivanjem poezije, točnije pjesme Pozdrav Mladena Kušeca.

Među pristiglim literarnim radovima bila je i pjesma Vesela stabla Luke Novakovića, također učenika 5. razreda naše škole.

Nakon scenskih nastupa uslijedili su okrugli stolovi za pojedine kategorije. Povjerenstva su obrazložila svoje prijedloge radova za državnu smotru, ali i komentirala svaki rad. Naši su učenici Ana i Luka dobili pozitivne komentare.

Nakon toga uslijedio je ručak u Osnovnoj školi Eugena Kumičića u Slatini te podjela pohvalnica, zbornika i prigodnih poklona.

Ani i Luki se jako svidjelo. Bili su zadovoljni komentarima i cijelim danom te im je to svakako poticaj za daljnji rad.