Nagovorili su me...

Autor: Administrator , 24. 10. 2012.

U srijedu 24. listopada 2012. učenici 6. razreda aktivno su sudjelovali  u zanimljivoj pedagoškoj radionici pod nazivom Kako reći NE.

Uz prisustvo razrednice Ivane Đurasek,     razgovarali smo o tome tko ima najviše utjecaja na njih u stvaranju mišljenja i stavova  (roditelji, prijatelji, sestre, braća, mediji/reklame…).

Šestaši  su imali priliku više naučiti  o utjecaju drugih na svoje ponašanje, kako se oduprijeti (negativnom!) utjecaju svojih vršnjaka te, ono najvažnije, kako se zauzeti za sebe.

Radili su u skupinama na priči Nagovorili su me, a zatim su dobili zadatak odigrati igru uloga na šest različitih situacija.

Zaključili smo kako svatko za sebe treba reći NE ako ga nagovaraju na nešto loše. Na taj način gradimo svoje stavove i razmišljanja  i najvažnije, jačamo svoje samopouzdanje!

Izvor: Tanja Štefok, pedagoginja