Dan Pjesnika 2022.

Autor: Lareta Žubrinić, 5. 5. 2022.

U nastavku pročitajte uvjete sudjelovanja u 9. literarnom natječaju Dan Pjesnika koji organizira naša škola u čast Pavla Bistrovića - Pjesnika iz Nove Bukovice.

KLASA: 602-01/22-01/62

URBROJ: 2189-25-01-22-01

Nova Bukovica, 3. svibnja 2022.

P O Z I V

za  sudjelovanje na 9. literarnom natječaju

Da n    P j e s n i k a

OŠ  Vladimira Nazora Nova Bukovica organizira 9. literarni natječaj Dan Pjesnika za sve učenike osnovnih škola Virovitičko- podravske županije.

Uvjeti natječaja:

• Literarni radovi mogu biti pisani svim hrvatskim dijalektima i izričajima.
  • Radove dostaviti elektroničkom poštom.
  • Rad treba sadržavati ime i prezime učenika, razred, naziv i adresu škole, ime i prezime učitelja mentora.

TEME literarnog stvaralaštva su:

1. Kroz šumu života putevi su mnogi
  2. Grudi su pune uspomena dragih
  3. Nekad ću ti reći da sam te ljubio silno
  4. Pusti neka vjetar zamrsi ti kosu

Radove treba poslati do 3. lipnja 2022. godine na adresu e-pošte:

skola@os-vnazora-novabukovica.skole.hr

(Za natječaj Dan Pjesnika)

Nagrađeni sudionici bit će javno promovirani 9. lipnja 2021. (četvrtak) na književnoj večeri s ostalim sudionicima natječaja uz prigodnu izložbu svih pristiglih radova.

Radujemo se Vašem sudjelovanju!

S poštovanjem,

ravnateljica Lareta Žubrinić, prof.

………………………………………………………………………………………

PAVLE BISTROVIĆ – Pjesnik Rođen je 9. lipnja 1929. u Novoj Bukovici gdje je pohađao i osnovnu školu. Pisao je članke, igrokaze i pjesme,  a 1954. godine postao je član Društva hrvatskih književnika objavom zbirke pjesama  „Titraji mladosti“.  2017. posthumno je objavljena zbirka „Pjesme“.