Nas lektira ne sekira

Autor: Eva Turza Mitrović, 12. 5. 2022.

"Nas lektira ne sekira" tradicionalni je kviz kojim obilježavamo Dan hrvatske knjige i Svjetski dan knjige i autorskog prava.

Posljednje dvije godine kviz se održavao na mreži pa smo se ove godine veselili zajedničkom druženju i pravom ekipnom natjecanju u živo.

Kviz obuhvaća sva djela za cjelovito čitanje tijekom osnovne škole, a sudjeluju učenici od 5. do 8. razreda. U četiri ekipe po jedan je učenik iz svakog razreda, a odgovaralo se na 40 pitanja. Točno su odgovorili na čak 80% pitanja, što je jako dobar rezultat.

Najuspješnija ekipa osvojila je slatku nagradu, a učenici su se zabavili, naučili ponešto i usput se zasladili.

Čestitamo ekipi Svemirska prašina, a ekipama Seljaci, Svemirske sile i Lektirci zahvaljujemo na sudjelovanju.

Eva Turza Mitrović, knjižničarka

Mateja Vilček, uč. Hrvatskoga jezika