"Neposlušno dijete"

Autor: Lareta Žubrinić, 23. 12. 2010.

Lutkarska predstava s humanitarnim predznakom održana za svu malu  i veliku djecu

Mali kazalištarci Slatinskog amaterskog lutkarskog kazališta, čitaj -  "Slamalka", zajedno sa svojom vrijednom voditeljicom Snježanom Dupan- Lovrić vrlo  rado pridužili  su nam se u božićnoj humanitarnoj priredbi  koju tradicionalno održavamo u Domu kulture.

"Slamalka" je poznata slatinska lutkarska družina koja sa već 16 godina radnog staža i 20 osmišljenih predstava te na  225 nastupa širom kontinentalne Hrvatske šire radost i donose osmijeh na dječja lica, a pred našom su znatiželjnom publikom izveli prigodnu predstavu pod nazivom "Neposlušno dijete".

Njihove maštovito izrađene  lutke, zanimljiva i duhovita, a nadasve poučna priča o neposlušnom sinu i majci koja je pokušavala otkriti način kako da postane dobar i poslušan bila je dobar poziv da se odazove velik broj  djece, njihovih roditelja, bake i djedova.

Za svoju su predstavu bili nagrađeni velikim pljeskom publike, a ravnateljica im se osobito zahvalila jer su svoju predstavu održali potpuno besplatno te na taj način pripomogli da , uz kupnju čestitaka koje su učenici i učitelji sami izrađivali, prikupimo što više sredstava za kupnju božićnog poklona jednom učeniku naše škole.

Na kraju programa ravnateljica Škole zahvalila je i svima u publici te zaželjela sretan i blagoslovljen Božić kao i puno uspjeha u nadolazećoj godini.