"Volim svoju baku!"

Autor: Lareta Žubrinić, 16. 11. 2012.

Književna večer povodom Mjeseca hrvatske knjige i natječaj "Pjesnik u duši"

I ove smo školske godine Mjesec hrvatske knjige proveli u osmišljavanju stihova i rečenica za školski literarni natječaj „Pjesnik u duši“.

Tema ovogodišnjeg Mjeseca hrvatske knjige i literarnog natječaja bila je Europska godina aktivnog starenja i međugeneracijske solidarnosti.

Naši su učenici imali zadatak pokazati svima koliko vole i cijene svoju obitelj, pogotovo njihove starije članove. Sakupili smo mnogo radova, a sve mlade autore pohvaljujemo za sudjelovanje na natječaju.

14. studenoga 2012. održana je književna večer  na kojoj su naši učenici svoje radove pročitali pred publikom u kojoj su, uz učenike i učitelje, sjedili naši roditelji, djedovi i bake.

Večer je zaista protekla u posebnom ozračju, budući da su riječi zahvale i ljubavi koju naši mladi književnici osjećaju prema svojim bližnjima dirale duboko u srca onih kojima su upućene. Lijepo je znati kada vas netko cijeni!

Posebno ćemo istaknuti drage nam gošće, naše bake iz Udruge žena "Bukovica u srcu", Slavicu Čizmar, Ivanku Medved i Miciku Žagar. Gospođa Žagar recitirala je pjesmu o majci koju je naučila još u djetinjstvu, a gospođa Čizmar počastila nas je svojim stihovima koje je posvetila svojoj obitelji.

Na kraju večeri ravnateljica Lareta Žubrinić neke je radove posebno pohvalila, a neke i nagradila.

Među pohvaljenima našle su se Leona Kordi, učenica 3. razreda u PŠ Miljevci, Lucija Podolski, učenica 2. razreda te Andrea Dolovski, učenica 7. razreda. Nagradili smo Dinu Marovića (7.r.), Gabrijela Fuljeka (4.r.), Doroteu Dolovski (2.r. PŠ Miljevci) i Dominika Kapetanovića (3.r. PŠ Miljevci).

Nagrađenima i pohvaljenima čestitamo, a vi uživajte u njihovim radovima čitajući ih na panoima u hodniku škole!

Izvor: Eva Turza Mitrović, knjižničarka