Sjećanje na Vukovar

Autor: Administrator , 19. 11. 2012.

Povodom 21. obljetnice stradanja grada Vukovara učenici PŠ Miljevci su se u petak, 16. studenoga 2012. g. na dostojanstven način prisjetili nebrojenih vukovarskih žrtava i svih žrtava Domovinskog rata, posebice naših bivših učenika, koji su dajući doprinos obrani domovine dali i svoje živote.

Spominjući te teške, ali slavne trenutke naše ne tako davne prošlosti,  učenici su zajedno sa svoji učiteljicama minutom šutnje uz upaljene lampione odali počast svim žrtvama vukovarske tragedije.

Nakon toga su imali priliku pogledati i kratke dokumentarne filmove u kojima je prikazan presjek događaja u vrijeme najžešćih razaranja grada, ali i današnji slobodni grad Vukovar, čiji će doprinos obrani domovine ostati upisan zlatnim slovima na stranicama naših povijesnih udžbenika i zapisa.

Učenici su potom izložili na školskom panou i prigodne likovne radove koje su posvetili Vukovaru  te njemu u spomen izradili od papira golubicu mira s jasnom porukom koju smo izrazili pjesmom posvećenoj našem gradu-heroju:

Pjesma gradu

Vuka ga majka  u zoru umiva.

U svitanje mu Dunav očinski poljubac dariva.

Krvavi rat da zaboravi.

Opustošeni grad da se nanovo uspravi.

Vijenac ispleten od ljubavi svakog mu dana podari.

Aveti strašne u ponoru stida da nestanu!

Rat i stradanja nek' zauvijek prestanu!!!

(učenici i učiteljice PŠ Miljevci)

___________________

U petak 16. studenog uoči obilježavanja dana sjećanja na pad grada heroja Vukovara i stradanje Škabrnje, u župnoj cvrkvi Uznesenja Blažene Djevice Marije u Novoj Bukovici, župnik Dražen Akmačić održao je svetu misu za sve poginule branitelje.

Prije svete mise učenici nižih razreda i učiteljice su se okupili u središtu općine i na Trgu dr. Franje Tuđmana zapalili svijeće i pomolili se za sve poginule i stradale u Domovinskom ratu.

Izvor: Jasminka Stošić, učiteljica (tekst), Jasmina Puškarić, učiteljica (foto)