Tko želi pjevati, uvijek nađe pjesmu!

Autor: Lareta Žubrinić, 23. 11. 2012.

Jučer je u Domu kulture Nova Bukovica u veselom i raspjevanom ozračju  održan još jedan već tradicionalni koncert povodom blagdana Svete Cecilije, zaštitnice glazbe i glazbenika.

Nastupili su učenici Osnovne škole Vladimira Nazora Nova Bukovica koji su svojim lijepim glasovima publici pokazali talent za nastupanje na pozornici, ali isto tako i veselu narav i ljubav prema glazbi koju razvijaju od malih nogu.

Tako je večer bila ispunjena pjesmama, sviranjem i plesanjem. Publika je svakog od izvođača nagradila velikim pljeskom, a dvorana je bila ispunjena do posljednjeg mjesta. Nastupali su učenici razredne i predmetne nastave, a glazba koju su izabrali bila je šarolika: od zabavnih i popularnih, preko dječjih pjesmica, sve do izvedbi na slovačkom i engleskom jeziku te klasičnih skladbi Bacha i Mozzanija.

Ove smo godine ugostili i učenike iz OGŠ Slatina, PO Orahovica koji su upotpunili program svojim izvedbama na klaviru, tamburicama i pjevačkim umijećem.

Na samom kraju programa nagrađene su najbolja pjevačka i najspretnija sviračka izvedba - Anamarija Vuković, učenica 8. razreda sa skladbom Zorice Kondže Ima jedan svijet, a Katarina Stojković, polaznica 6. r. OGŠ Slatina na klaviru sa skladbom Rondo, M. Clementija.

Nagrade je učenicama uručila ravnateljica škole Lareta Žubrinić koja je ujedno zahvalila gostima na odazivu i poželjela ugodno druženje i dogodine kada škola obilježava 10. godišnjicu ove manifestacije.

Više fotografija u fotogledu, a videozapis pogledajte u videogledu!

tamburaški orkestar - gosti iz OGŠ Slatina / POdručni odjel Orahovica:

Barbara Vrekić, Lea Gmajnički, Franjo Rister, Dominik Kecman, Tomislav Abičić, Denis Biljan, Dominik Kalem, Katarina Halgaš

Izvor: Božica Filipović Veg, učiteljica hrv. jezika