Ubrzaj promjene (Dan voda i Dan šuma)

Autor: Anamarija Roštaš Kufner, 27. 3. 2023.

Učenici 3. razreda matične škole su korelacijsko-integriranom nastavom od 20. do 24. ožujka obilježili Dan voda i Dan šuma.

Kroz ovaj smo se tjedan prisjetili zašto su vode i šume važne kroz edukativne prezentacije te prigodne pjesme. Učenici su važna saznanja o vodama pisali na papirnate kapljice te nakon motivacije i maštanja ispunjavali anketu „Da je meni drvo biti…“. Nakon razgovora o utjecaju čovjeka na vode u svijetu, zamišljali su da su zagađena rijeka te pisali kratko pismo o tome kako se osjećaju i što žele poručiti ljudima. Na satima Likovne kulture slikali su u akvarel tehnici mještovitu šumu i čist potočić prikazujući različite tonove boja.

Navedene ekoaktivnosti proveli smo u sklopu eTwinning projekta Eko eTwinneri.

„Šuma može živjeti bez ljudi, ali ne mogu ljudi bez šume.“

„Čista voda je prvi i najvažniji lijek na svijetu.“

Učiteljica Anamarija Roštaš