Poludnevni izlet – Dravska priča

Autor: Anamarija Roštaš Kufner, 3. 5. 2023.

Učenici od 1. do 4. razreda matične te Područne škole Miljevci su u utorak, 2. svibnja, posjetili Posjetiteljski centar Dravska priča.

PC Dravska priča nalazi u višestruko zaštićenom području prirode te je postav centra usmjeren na interpretaciju bioraznolikosti, edukaciju posjetitelja i očuvanje prirodne baštine. Učenici su imali priliku uz stručno vodstvo djelatnika upoznati biljni i životinjski svijet rijeke Drave te učiti o očuvanju prirode. Prošetali su poučnom stazom, posjetili raznovrsne edukativne prostorije, multimedijski prostor Centra te saznali različite zanimljivosti o brojnim životinjama. Vidjeli su kako izgleda oporavilište za rode i hotel za kukce, edukativni povrtnjak i voćnjak autohtonih vrsta, „ušli“ su u nastambu dabra, „provirili“ u gnijezdo bregunice, slušali glasanje raznih ptica u Ptičjoj pjevaonici... Na tren su postali i znanstvenici proučavajući uzorke u bioistraživačkoj stanici, ali i uplovili u svijet mašte gledajući animirani prikaz legende o magičnoj riječnoj ljubavi koja je spojila svjetove Drave i Mure.

Predivno druženje i učenje o očuvanju prirode zaključili smo zajedničkom fotografijom na velikom 3D muralu s prikazom rijeke Drave i života oko nje.

Učenici 3. razreda matične škole ovaj su posjet proveli u sklopu eTwinning projekta Eko eTwinneri.

Kako nam je bilo možete pogledati u virtualnoj galeriji: https://bit.ly/42gy6Di

Provjerite i vi svoje znanje te odigrajte kviz: https://bit.ly/42k2lcO