Završetak projekta Eko eTwinneri (eTwinning)

Autor: Anamarija Roštaš Kufner, 20. 6. 2023.

Učenici 3. razreda matične škole ove su se godine priključili eTwinning projektu Eko eTwinneri.

Tijekom ove školske godine aktivno su sudjelovali u raznim ekoaktivnostima i ekoradionicama, učili su zašto je važno brinuti se za okoliš i očuvati prirodnu raznolikost, gledali su i raspravljali o dokumentarnim filmovima prigodne tematike, svakodnevno su razvrstavali otpad i saznavali na koje se sve načine možemo brinuti za prirodu te u isto uključivali i ukućane. Kroz aktivnosti, obilježavani su razni datumi povezani uz očuvanje i zaštitu prirode. Kroz sve se aktivnosti implementiralo učenje o zaštiti okoliša; ponovno koristeći otpadne materijale ili reciklirajući. Prilikom učenja o ekološkim problemima učenici su se koristili različitim digitalnim alatima s kojima su provjeravali naučeno, radili evaluacije projekta ili izrađivali vlastite radove.

Klikom na poveznicu pogledajte završni pregled naših ekoaktivnosti: https://bit.ly/443s0Hi

Učiteljica Anamarija Roštaš