Volimo te, Sveti Nikola!

Autor: Administrator , 7. 12. 2012.

Sveti Nikola posjetio nas je i ove godine.   Naše najmlađe djevojčice i dječaci, učiteljice i učenici nižih razreda dočekali su ga jučer  na željezničkoj stanici u Novoj Bukovici. Zatim su se u veseloj povorci pjevajući uputili u Dom kulture.

Ondje su mu učenici nižih razreda pripremili doček jednom pjesmom, a Matea, Lucija i Iris izrekle su mu svoje želje. Učenici PŠ Miljevci dočekali su ga  adventskom pjesmom Visom leteć ptice male.

Sveti Nikola zahvalio se svima koji su ga dočekali, uvjerio se da su sva djeca bila dobra pa ove godine nije sa sobom pozvao Krampusa jer se on prošle godine jako uplašio djece! Ove je godine sa sobom poveo anđele Frana  i Domagoja.

Nikola je zatim sa svojim pomagačima Marijom, Domagojem i Lorenom iz 7. razreda, svoj malenoj dječici i svim učenicima nižih razreda podijelio slatke darove, ali  i šibu - no samo kao prevenciju!

Na nastavi vjeronauka neki učenici 4. razreda matične škole već su napisali nešto za Svetog Nikolu. Isto tako učenici PŠ Miljevci zahvalili su Sv. Nikoli na darovima koje im je donio!

Mihael Gabelić poručuje:

"Sveti Nikola, nije sve u poklonima ni u novcima! Djeca te vole i kada se probude iznenade se. Milijun djece razveseli se!"

S njim se slaže i Iris Penov koja kaže: "Za blagdan Svetog Nikole nisu važni pokloni, već ljubav i radost."

"Meni nije važan dar. Važan je Isus i moj mar."  piše Lucija Podolski.

Leonardo Kovačić  zahvaljuje: "Sveti NIkola, hvala ti što nam donosiš poklone i što obilaziš siromašne!"

"Čestitam slavu svim slavljenicima koji slave Sv. Nikolu- Želim im puno zdravlja, sreće i mira." Što bi stari rekli: da su vam ambari puni žita, da su vam bačve u podrumu pune vina, da je kuća puna djece i da vlada mir u kući."  Sve to napisao je Gabrijel Fuljek.

Marta Juršik objašnjava upoznaje nas s  blagdanom: "Sveti NIkola djeci u čizmice stavlja poklone. On je zaštitnik pomoraca. Voli djecu i brine se za njih. Kada su zločesti, ostavlja šibu, a kada su dobri,  ostavlja koji slatkiš i neki dar."

Veronika Brzica napisala je pjesmu o Krampusu:

Prevrće očima, plazi dugi crveni jezik,

ogromnom šibom maše!

Misli da ga se djeca plaše.

Baš je zločest! Baš je zao!

Ne, nije!

Jer da je tako zločest,

ne bi ga NIkola sa sobom zvao.

Krampusu neslane šale moramo oprostiti

jer tko bi Svetom Nikoli

pomogao darove nositi.

Zahvala svetom Nikoli:

-Hvala ti, sveti Nikola što si mi donio loptu NIKE. Jako sam veseo. Donio si mi i bombone i još neke stvarčice koje sam podijelio s braćom i sestrom.

Pozdravlja te tvoj Sandro Dolovski!

Sandro Dolovski, 3. r.

-Dragi sveti Nikola!

Ja ti zahvaljujem na darovima koje si mi donio.I još mi je i moja seka svojim zaprtljanim jezikom rekla da ti i u njeno ime zahvalim za darove što si joj donio. Ona ti ne može zahvaliti jer je još mala, ima tek dva mjeseca. Nemoj se na nju ljutiti!

Voli te Leona!

Leona Kordi, 3. r.

-Puno ti hvala, sveti Nikola!

Dobio sam i više slatkiša nego što sam i tražio.Pozdrav od Dominika!

Dominik Kapetanović,3.r.

-Dragi sveti Nikola!

Ja ti zahvaljujem na svemu, makar mi nisi donio čizmice. Ali nema veze!

Zato si mi donio puno slatkiša i mogla sam sve to dijeliti sa svojim

najmilijima. Bila sam sretna i vesela.

A čizmice neka stignu za Božić!

Voli te tvoja Elena!

Elena Koleno, 3. r.