Iskoristi dan!

Autor: Administrator , 16. 12. 2012.

Dosadno vam je? Napisali ste zadaću, pročitali lektiru? Zavirite u vodič za provođenje slobodnog vremena djece i mladih  - „Iskoristi dan u Virovitičko-podravskoj županiji".

Novo  izdanje vodiča na više od 200 stranica upućuje djecu i mlade na raznolike  društvene, sportske i vjerske aktivnosti  dostupne u gradovima i općinama na  području Virovitičko-podravske županije.

U vodiču su tako navedene i sve aktivnosti kojima se u slobodno vrijeme možete baviti na području općine Nova Bukovica - sportom u nogometnim klubovima, računalima i tehnikom u Udruzi informatičara i tehničara, folklorom u miljevačkoj Matici slovačkoj, postati članom DVD i još mnogo toga...

Vodič se objavljuje povodom obilježavanja Mjeseca borbe protiv ovisnosti, tako da je predstavljen  u petak, 14. prosinca 2012. godine u Velikoj vijećnici naše županije u nazočnosti koordinatora školskih preventivnih programa.

Autori ovog zanimljivog  vodiča su članovi Povjerenstva za suzbijanje bolesti ovisnosti Virovitičko-podravske županije:  mr. sc. Vesna Šerepac, dipl. pedagoginja, pročelnica Upravnog odjela za društvene djelatnosti u VPŽ, prim. mr. sc. Miroslav dr. Venus, ravnatelj županijskog Zavoda za javno zdravstvo „Sveti Rok"  i  profesor Siniša Brlas, psiholog u Djelatnosti za prevenciju i izvanbolničko liječenje ovisnosti sa zaštitom mentalnog zdravlja Zavoda za javno zdravstvo „Sveti Rok" VPŽ.

Uz izradu vodiča, projekt koji se u našoj županiji sustavno provodi od 2007.,  čine edukacija i informiranje kroz održavanje tribina, predavanja i radionica za mlade i za njihove roditelje.

Izvor: Tanja Štefok, koordinator ŠPP-a