Županijsko stručno vijeće učitelja razredne nastave

Autor: Administrator , 4. 3. 2013.

U petak 1. ožujka s početkom u 17 sati održano Županijsko stručno vijeće učitelja razredne nastave Virovitičko-podravske županije

OŠ Vladimira Nazora u petak 1. ožujka 2013. bila je domaćin Županijskom stručnom vijeću učitelja razredne nastave. Na stručnom se vijeću okupilo pedesetak učitelja i učiteljica iz šest osnovnih škola u našem okruženju:

OŠ Mikleuš, OŠ Ivana Gorana Kovačića Zdenci, OŠ Antuna Gustava Matoša Čačinci, OŠ Voćin, OŠ Ivane Brlić Mažuranić i naša škola.

Ravnateljica Lareta Žubrinić, voditeljica Županijskog stručnog vijeća učitelja razredne nastave  Ružica Sertić i Jasminka Stošić, voditeljica vijeća RN u OŠ Vladimira Nazora, srdačno su pozdravile nazočne i poželjele im ugodan rad.

Po  dnevnom redu vijeća, održana su tri predavanja i dvije radionice. Ružica Sertić govorila je o aktualnoj tematici zdravstvenog kurikuluma: Zdravstveni odgoj te prenijela najnovije obavijesti savjetnice i isto tako uputila kako što kvalitetnije planirati provedbu sadržaja i tema kurikuluma zdravstevnog odgoja u razrednoj nastavi.

Jasminka Stošić u zanimljivom je predavanju govorila o temi Vještine izražavanja i komunikacije s ciljem da nazočne dodatno  pouči kako vještinu izražavanja i komunikacije koristiti u svakodnevnoj uporabi s učenicima i sugovornicima.

Lareta Žubrinić  govorila je o tome kako jedan školski list može biti  u službi poticanja učeničke kreativnosti, ujedno je  i opisala kako nastaje  "Cvrčak" , list naše škole.

Sljedeće županijsko stručno vijeće održat će se u travnju u OŠ Mikleuš.