Zabavno i zanimljivo u PŠ Miljevci

Autor: Lareta Žubrinić, 20. 3. 2013.

Uskrsna radionica u područnoj školi

Uskrs je zakucao na vrata!

U utorak, 19. ožujka  2013. g. u PŠ Miljevci održana je kreativna uskrsna radionica koja je previđena  planom  našeg  ovogodišnjeg školskog projekta “Škola je život, pjesma i rad(ost)”.

Gosti i voditelji(ce) radionice bili su predstavnici Udruge Matica slovačka iz Našica: profesorica LJubica Rajić, Katica Hideg i Ivanka Prišć,  predvođene predsjednikom Matice slovačke Našice gospodinom Brankom Prišćem.  Radionicu je dogovorila učiteljica slovačkoga jezika Zdenka Kyselicova, a u organizaciji su pomogle učiteljice PŠ Miljevci Jasminka Stošić i Jasmina Puškarić.

Uz učenike 1. -  4. razreda PŠ Miljevci radionicu su  pohađali  i učenici naše matične škole, polaznici izborne nastave slovačkog jezika, roditelji učenika i predstavnici Udruge Matica slovačka Miljevci- gospođa Jasna Matota i gospodin Đuro Sobol, a pridružila nam se i ravnateljica škole  Lareta Žubrinić.

Učenici su imali prigodu naučiti izvornu slovačku vještinu DROTARSTVO (RAD SA ŽICOM),  pri čemu je svaki od sudionika izradio poneki uskrsni ukras od žice ovom jedinstvenom tehnikom.

Vrijeme  u radu i  druženju je proteklo brzo, a naši učenici su svoje radove s ponosom izložili na kraju još jednog uspješnog radnog dana. Naše fotografije to i potvrđuju. Uvjerite se i sami!

Izvor: Jagoda Stošić, učiteljica pripravnica