Ugasi svjetlo za planet Zemlju!

Autor: Lareta Žubrinić, 21. 3. 2013.

Mi hoćemo, a vi?

Earth Hour - Sat za planet Zemlju

Subota, 23.03.2013.

Ja hoću, a ti?!

Sat za planet Zemlju (engl. Earth Hour), globalni je događaj kojeg organizira WWF (World Wide Fund for Nature, poznat kao World Wildlife Fund), a održava se zadnje subote u ožujku svake godine, pozivajući domaćinstva i tvrtke na gašenje svjetala i ostalih električnih uređaja na jedan sat radi podizanja svijesti o potrebi poduzimanja akcija oko klimatskih promjena.

Akciju su pokrenuli WWF i The Sydney Morning Herald 2007. g gašenjem svjetla u Sidneyu. 2,2 milijuna stanovnika sudjelovalo je u ovom pokretu isključivši sva nepotrebna svjetla. Već sljedeće godine, mnogi drugi gradovi diljem svijeta odlučili su slijediti ovaj primjer. Svake godine sve više je gradova i stanovnika koji se uključuju u ovu akciju. 2012. godine više od 200 milijuna ljudi iz 6950 gradova i mjesta, u 152 države, na sat vremena ugasilo je svjetla i podržalo globalni pokret za spas našeg planeta.

U Hrvatskoj je lani u mraku na sat vremena bilo 37 gradova, od Dubrovnika, koji je ugasio svjetla na Zidinama i Stradunu, preko mračnog zvonika Sv. Duje u Splitu, do Tvrđe u Osijeku...

Isključimo svjetla na sat vremena.

Priključite se i Vi.

U 20:30 sati, 23. ožujka, stotine milijuna ljudi diljem svijeta isključit će svoja svjetla na sat vremena, iskazujući time brigu o budućnosti našeg planeta.
     Na jedan sat isključimo svjetla javne i privatne noćne rasvjete.

Priključite se 23.03.2013. od20:30-21:30!

* Više informacija o ovom globalnom pokretu možete naći na službenim stranicama: