Intervju s učiteljicom Jasminom Puškarić

Autor: Administrator , 22. 3. 2013.

"Učiteljice moja, što bi sa mnom bilo da me nisi privila u svoje krilo?"

Jasmina Puškarić, mlada je učiteljica razredne nastave koja je u našoj Područnoj školi u Miljevcima radila kao zamjena učiteljice  Marine Kordi.

Od početka školske godine bila je dobra  i predana  učiteljica u dvorazrednoj kombinaciji - jednoj prvašici Heleni i trima drugašima: Renatu, Filipu i Dorotei.

U našoj je školi vrlo uspješno privela završetku svoj pripravnički staž te se priprema za polaganje stručnog ispita.

Budući da se vrijeme odlaska približilo, roditelji i učenici u dirljivoj atmosferi oprostili su se s učiteljicom Jasminom pa sam joj postavila  nekoliko  pitanja.

Čime biste se bavili da niste učiteljica?

- Da nisam učiteljica razredne nastave bila bih psihologinja ili veterinarka.

Koji ste fakultet završili?

- Završila sam Učiteljski fakultet u Petrinji, na koji sam išla 5 godina i stekla akademski naziv magistre primarnoga obrazovanja.

Što radite u slobodno vrijeme?

- U slobodno vrijeme čitam knjige, slikam, a volim i otići u šetnju sa psom.

Kakav je Vaš odnos prema učenicima?

- Moj je odnos prema učenicima topao, tolerantan, prijateljski, uvijek nastojim pomoći ako sam u mogućnosti te želim da svaki učenik postigne što više.

Kakvi su Vaši dojmovi o ovoj školi?

- U ovoj školi vlada prijateljska radna atmosfera, svi djelatnici škole uvijek su spremni pomoći i svi surađuju. Škola ima sve potrebne uvjete za ugodan i kvalitetan rad s djecom. Ukratko rečeno, škola za poželjeti koja će mi jako nedostajati...

Koja je Vaša najdraža knjiga?

- Najdraže su mi knjige „P.S. Volim te“ i „Da me barem možeš vidjeti“ od Cecelie Ahern.

Gdje ste radili ranije?

- Ranije sam radila kao učiteljica razredne nastave u OŠ Josipa Kozarca Slatina, OŠ Eugena Kumičića Slatina te u OŠ Antuna Gustava Matoša Čačinci.

Jeste li se ikada doveli u situaciju da se posvađate s ravnateljicom ili kolegama?

- Nisam se nikada dovela u situaciju da se posvađam s ravnateljicom ili kolegama.

Koje su prednosti rada s malom djecom?

- Prednosti su rada s malom djecom te da koliko god vi sebe dali, od njih se zauzvrat uvijek dobije više, iskreni su i vole vas.

Kada ste najponosniji na svoje učenike?

- Najponosnija sam na učenike kada svojim trudom ostvare dobar rezultat i kada ono što su naučili primjenjuju u novim situacijama.

Njezine kolegice i kolege za nju imaju samo riječi hvale: odgovorna, pedantna, marljiva, kreativna i topla osoba koju su brzo zavoljeli i učenici i roditelji, kao i cijeli kolektiv.

Veliko hvala učiteljici Jasmini kojoj  želimo mnogo uspjeha u radu i veselja u osobnom životu!

Intervju osmislila i pitanja postavljala: Anja Stjepanović, 7. razred

Odgovarala: Jasmina Puškarić, učiteljica